Závislosti

Mezi nejčastější závislosti se řadí: přejídání a s ním spojená nadváha, kouření, alkoholismus, drogové závislosti, sebepoškozování atd…, ale také zlozvyky jako např. kousání nehtů, vytrhávání obočí apod.

Velmi častou závislostí, neboli „bažení“ se kterými se setkávám jsou brambůrky, čokoláda a žvýkačky. Sice neobsahují návykové látky jako cigarety,drogy a alkohol, ale dokáží také vytvořit závislost. Pravidelnou konzumací mohou tak vzniknout nemalé potíže. viz případy z praxe: http://new-me.cz/?page_id=217

Možná jste již někdy vyhledali odborníky –  psychology, lékárníky, léčitele… a vyzkoušely mnoho „osvědčených „ způsobů, jak skoncovat se závislostí. Možná už vlastně ani nevěříte, že to někdy dokážete.

Proč se Vám ve většině případech nepodařilo se závislostí přestat? Přeci jste měli vůli a chtěli jste se svou závislostí přestat?!
Samotná vůle totiž nestačí. Podstatné je, že podvědomí je vždy silnější a vítězí nad vůlí!!!!
Také bohužel platí, že velmi často je jedna závislost nahrazována závislostí jinou – např. „vyléčený „ kuřák nahradí cigaretu za jídlo a podstatně přibere na váze.

Jak je tedy možné ,že metodou EFT můžete konečně zvítězit nad svou závislostí?
Poklepáváním na body a opakováním frází dochází k uvolnění energetického systému a zasláním „“správného kódu“ do podvědomí. Navíc, jak je již známo, EFT zbaví klienta veškerých strachů a obav. U někoho to můžou být i obavy o to, že např. přibere na váze, když přestane kouřit, že se bez cigarety vyčlení z okruhu svých přátel apod. U alkoholiků např. odblokuje strach, že když přijde stres, tak se zase napije…
Klient sám při terapii definuje co přesně chce a to je velmi důležité! Nedostává žádné povely a rady, co by měl dělat, jak a proč by to měl dělat. V tom je zásadní rozdíl od ostatních „odvykacích terapií.

EFT terapie je velmi často účinná a úspěšná ihned po první hodině. U náročnějších závislostí se může stát, že je zapotřebí více času. Každý případ je individuální.

Přestat kouřit

Jako u všech závislostí –  je důležité rozhodnout se. ANO,  CHCI PŘESTAT KOUŘIT. Ne proto, že to chce Váš partner, kolegové v práci, kamarádky atd. , ale je to Vaše rozhodnutí.

Terapie probíhá hlavně soustředěním se na možné překážky jako: nevím, co budu dělat s rukama, mám strach,  že budu chuť na cigaretu „zajídat“, strach že mě budou lákat kamarádi při skleničce….co tomu řeknou přátelé kteří kouří, nebudou se mi stranit? Dále se soustředíme na rituály, které k cigaretě doposud patřily- vždy když si dám kávu, když mám pauzu na jídlo, po jídle…a podobně. Tyto aspekty  terapií EFT  zneutralizujeme.

Často se mně klienti ptají, jestli lze  udělat to tak, aby si zapálili jen když jdou za zábavou, při skleničce. Ano, i toto lze, i když pak už je vždy jen krůček porušit své „zábavné“ kouření.

Jistá věc je, že stát se nekuřákem vám dá svobodu, zdraví  a také dost peněz, které můžete  utratit za mnoho příjemnější  aktivity 🙂