EFT k odstranění strachu

NEJVÍCE BOLÍ STRACH

Samozřejmě je strach zapotřebí ve zdravé míře- je důležitý pro pud sebezáchovy. To je ale vše. Ostatní strachy nás ale blokují, limitují ve všech oblastech. Strach dokáže, a to velmi často, způsobit bolest. Má vliv na fyzické zdraví, působí psychosomatické změny.

Jak terapie probíhá?

Klient specifikuje svou bolest, určí na stupnici strachu, jak je jeho strach veliký. Ťukáním na energetické body a specifikováním pocitů a emocí se strach zpracuje ( odťuká )na nulovou hodnotu. Prvotní strach ani nemusí být vlastní zážitek, klient třeba slyšel příběh někoho jiného, nebo viděl film.                                                                                                                                                                              Zbavením se strachu dochází k velké úlevě, a život bez obav a limitů nabízí velké posuny a možnosti.

 Z čeho nebo koho je strach?                                                                                                                                           Ve své podstatě se lidé bojí čehokoli a kohokoliv. Nejčastěji se při terapiích setkávám ze strachu ze zvířat ( pavouci, myši, hadi,psi, vosy,  ale také třeba motýli, ryby..), strach z létání letadlem, z jízdy autem, strach ze tmy, z operace…

Strach o své nejbližší

Strach ve vztahu – strach, že si nenajdu dobrého partnera, že ode mne odejde partner, že mi bude nevěrný..

Strachy pracovní – nejčastěji souvisí financemi, zabezpečením rodiny. Strach že přijdu o práci, strach z kolegů, ze šéfa…..

Strach o své zdraví – strach že budu nemocný ( souvisí i se vztahy- že mě pak opustí partner), strach že umřu, strach z bolesti, strach z porodu….

Strach že zklamu – velmi často řešíme s ženami, které si nesou program od svých maminek, babiček že musí všechno zvládnout ( výchova dětí, péče o manžela, o byt, práci..), strach že nebudou dobré maminky..