EFT

Co je EFT?

Emotional Freedom  Techniques – zkratka emoční svobody, neboli energetická psychologie –  je formou psychologické akupresury využívající znalosti čínské medicíny. V podstatě se jedná o emocionální formu akupunktury, při které se ale nepoužívají jehličky.

Místo vpichování jehel používáme prsty, kterými „vyklepáváme“ určité body na meridiánech. Ťukáním na body a koncentraci na své pocity dochází ke změnám v energetickém systému a k jeho navrácení do rovnováhy.  Během několika minut zkušený terapeut dokáže zbavit i dlouholetých strachů, stresů, fobií, depresí, sociálních fobií,  závislostí atd.

Tato metoda je bezbolestná a nejdůležitější podstatou je, že si klient neodnáší žádné další hluboké, negativní emoce. Naopak se po terapii často „vymažou „ mnohé další, negativní emoce ze života, a tím dojde i k vymizení fyzických, dlouhodobých  zdravotních problémů. Ťukání doznívá,  po delším čase si  klient uvědomuje, jak se jeho život mění.

Inovativní metoda terapie, která má pozitivní efekt téměř na všechno razí heslo: „Zkuste klepat na všechno!“

Ne, není to legrace. Je mnoho popsaných případů, kdy terapie EFT změnila životy lidí, aniž by věřili v její účinek. Otěhotněly ženy, které bezúspěšně prošly řadou vyšetření, umělých oplodnění, lidé s dlouholetými fyzickými bolestmi, migrénami, nespavostí atd. se během krátké chvíle zbavili svých bolestí. Metoda  „klepání“ je zázračná, pro někoho nemyslitelná, bez vysvětlení, ale opravdu funguje. Lékařská věda těžko připouští výsledky „klepání“  –  není zde potřeba léků, léčebných pomůcek.

To zajisté ale neznamená, že je EFT lepší než ostatní metody léčby.

EFT jen představuje jiný přístup léčby. Negativní emoce zneutralizuje a tím přinese velkou úlevu, často úplné vymizení příznaků i tam, kde bylinky, chirurgie a ostatní lékařské zákroky selhaly.

Výhody metody EFT:

lze použít na jakýkoli problém – řeší nejen negativní emoce a s nimi spojené psychické a fyzické potíže, problémy ve vztazích, nízké sebevědomí….a mnohé další popsané i nepopsané problémy..

nemá vedlejší negativní účinky – po terapii nejsou žádné vzniklé nové negativní emoce

  • Je bezbolestná
  • Je bezpečná
  • Je efektivní
  • Je rychlá, s trvalým účinkem při odstranění všech aspektů problému.
  • Řeší příčinu
  • Nevyužívá žádné léky ani pomůcky
  • EFT funguje i když jí nevěříte

CELKOVÁ ÚSPĚŠNOST EFT SE UVÁDÍ 89%

EFT je založeno na objevu, že příčinou všech negativních emocí je porucha v tělesném energetickém systému.

Metodu EFT vytvořil v polovině 90.let stanfordský inženýr Gary Craig. Z počátku bylo EFT určeno na práci pouze s negativními emocemi. Postupně se ale přišlo na to, že funguje na ostatní emoce, ovlivňuje zdravotní stav a má mnoho dalších pozitivních účinků..

Gary