Energetická masáž

Energetická masáž s kvantovým dotekem

Energetická masáž vznikla propojením více technik, které působí a ozdravují tělo i duši. Spojením Reiky s kvantovým dotekem dochází k navýšení účinku. Při této energetické masáži pracuji s energií, která je znásobena  přikládáním rukou. Jedná se o léčivou, harmonizující terapii, při které dochází k naprostému uvolnění a čerpání „vesmírné energie“. Klienti často uvádí příjemné pocity tepla, vibrací a stav naprostého uvolnění.

Pro koho a kdy je energetická masáž vhodná?                                                                                          Nejčastěji za mnou přichází klienti s pocitem vyčerpáním energie, nebo s fyzickou bolestí v jakékoliv partii. (nejčastěji bolest zad, kloubů, hlavy- a však bolest může být kdekoliv). Po masáži ( i během masáže) dochází k uvolnění a zlepšení stavu. Záleží na individuálním stavu a potřebě klienta, většinou postačí cca 3 energetické masáže s působením Reiky v přibližně 10 denním termínu. Po celkovém vymizení potíží a získání pozitivních energií většinou dochází klienti jednou za měsíc na „dobíjecí“ masáž, jak si  ji sami nazvali 🙂 .

Reiky  je léčící energie, která dokáže odstranit energetické blokády, podporuje zdravý život a umožňuje aktivní zapojení do všeobecné lásky lidstva. Dokáže léčit jak tělo tak duši!

Při Reiky terapeut přikládá ruce na klienta, soustředí se na místa, která jsou patrně bolavá. Jestliže je bolest tak silná a nebo se jedná o intimní partie, ruce terapeuta jsou několik centimetrů nad místem – nejsou přiloženy úplně. Klient často popisuje energii, teplo (někdy může cítit i chlad, mravenčení, chvění – každý vnímá jinak..) Během přikládání rukou jsou vkládány ( pouze mentálně) Reiky symboly. Každý symbol má svůj smysl, svou funkci. Díky symbolům a energii proudící skrz terapeutovi ruce dochází ke změně vibrací a léčivému účinku. Reiki není vždy závislá na rozumu, je to inteligentní energie, která je naprogramována tak, že ví jak má působit. Tento pramen energie vás přivede k harmonii fyzické i duchovní, respektive tyto vaše dvě složky sladí v jeden správně fungující celek.

   

Reiky je japonský výraz pro univerzální životní energii či sílu, která nás obklopuje. Pro někoho může býti duchovní cestou, která pomáhá rozvíjet osobnost a duchovní růst. Reiky je metoda vycházející z východních filozofií, jejíž zakladatelem byl Mikao Usui, původně obchodník s běžným vzděláním v klášteře. Po několikaleté vnitřní krizi se rozhodl opustit rodinu i zaměstnání a stát se šintoistickým mnichem. Studoval původní posvátné buddhistické texty a spisy a hledal v nich odpovědi. Nakonec se vydal na horu Kurama, kde se ponořil do meditace a půstu. Po meditaci trvající 21 dní dosáhl satori (stav osvícení) a schopnost energetického léčení spojením s Reiki. Pochopil rychle, že to je ta síla, kterou měl nalézt a která mu umožní léčit druhé, aniž by spotřebovával svou vlastní energii. Ve vizi se mu údajně zjevily symboly Reiky, které kdysi viděl ve spisech a dávno na ně zapomněl a spolu s nimi mu byl sdělen i způsob aktivace léčivé energie Reiki. Začal používat Reiki na sobě a později i k léčení druhých lidí. V Tokiu založil „Usui Reiki Ryoho Gakkai“ (Společnost pro léčení nemocí pomocí Usuiho reiki). V roce 1925 otevřel svou kliniku v Naganu a zahájil své cesty po Japonsku, kdy rozšiřoval povědomí Reiki.Během svého působení do tohoto umění zasvětil další mistry, kteří pokračovali v jeho odkazu šíření uzdravující energie dál.