Hypnóza a hubnutí

HYPNÓZA (trans)

Hypnóza má hluboký vliv na celý organismus, lze vyvolat celou řadu pozitivních změn jak v psychických, tak i fyzických funkcích.

Většina lidí si představí, že při hypnóze vidí černobílé kruhy, štěká na povel, jeho mysl je neovladatelná….Opak je pravdou. Hypnóza je velmi příjemný stav, kdy vnímáte veškerá slova terapeuta. Předem připravený program hypnózy, tedy text,  který obsahuje vašimi slovy naplánované sugesce, to jak se chcete cítit, co chcete dělat, jak to chcete dělat a podobně.

Ve změněném stavu vědomí můžeme přijímat a zpracovávat informace v jiné rovině, než jsme zvyklí. Rozeznávají se tyto mozkové rytmy: Beta, Alfa, Theta a Delta. To, do jaké úrovně se při hypnóze můžete dostat, závisí na mnoha faktorech. Zejména na citlivosti, vnímavosti a chtění.

Klient se při hypnóze nejčastěji dostane do alfa fáze. To je stav mysli, kdy se do podvědomí lépe zapisují informace, protože překonali tzv. kritický faktor. Při uvedení do hypnotického stavu přijímá informace a vytváří si své sugesce. Terapeut do podvědomí pouze vloží pozitivní sugesce, nijak nezasahuje vlastními slovy, nic nenutí.

Hypnóza je vhodnou metodou zejména při hubnutí, ale i v případech, kdy klient chce změnit určité dosavadní zvyky, činnosti. Hypnóza může pomoci při depresi, u všech druhů závislostí, při stavech úzkosti a pod.

Proč se nebát hypnózy?

  • je to přirozený stav mysli – každý člověk je ve stavu tranzu i několikrát denně, i když si to neuvědomuje. Už se vám někdy stalo, že jste řídili auto a po ukončení jízdy jste si nemohli vybavit jak cesta probíhala, že máte pocit jakoby jste se teleportovali? Váš mozek byl přepnut do jiné fáze vědomí – stejně tak jako při hypnóze
  • vše máte pod kontrolou – terapeut (hypnotizér) pouze provádí a pomáhá vám najít své vnitřní,podvědomé vnímání
  • z hypnózy se vždy „vzbudíte“ –  při hypnóze totiž nespíte, jak se většina lidí domnívá. Jste v bdělém stavu a velmi dobře vnímáte co a jak terapeut říká a jaká slova používá. Ano, je možné, že se vám z příjemného uvolněné a tranzu nebude chtít zpět odejít, ale vždy vás terapeut vás dokáže příjemně vrátit do stavu normálního bdění.

                                                                 

 

HUBNUTÍ

Pokoušíte se zhubnout, držíte diety, cvičíte, řídíte se radami výživových poradců, ale vaše váha se nemění?

Příčina nezdaru může být někde úplně jinde. Metoda EFT může změnit vaši váhu. Společně s hypnózou naordinuje tělu zdravé hubnutí.

Pokud se klient na mne obrací s tím, že chce zhubnout, nejprve se setkáváme na terapii EFT. Zde se věnujeme odstranění veškerých negativních pocitů, jako například i co by se stalo kdyby zhubl? Pokud narazíme na dřívější problém s hubnutím a nebo přibíráním, vše zpracujeme odťukáním. Dále pocity např: nemůžu nechat zbylé jídlo, je to škoda vyhodit, pocit, že když se nenajím, tak budu nervózní, musím jíst na stres..a mnohé další. Následně se domluvíme na terapii hypnózou, kdy je vložen do podvědomí program, jak chce klient zhubnou, kolik chce zhunout a pod. Pokud klient potřebuje mít „dohled“, domlouváme se na sezení po týdnu, kdy je veden koučinkem.